Daily Archives: 5 lutego 2013

Anoreksja, bulimia

Nie tylko objadanie się jest szkodliwe dla zdrowia. Głodzenie się i ciągłe odchudzanie również nie jest dla niego korzystne. Można bowiem zapaść na choroby takie jak anoreksja czy bulimia. Leczenie tych chorób jest wyjątkowo trudne, ponieważ choroby te zaczynają się w psychice. Choroby te dotykają najczęściej młode dziewczyny, które mają problemy z zaakceptowaniem swojego wyglądu. Postanawiają się odchudzać, ale robią to w sposób nieodpowiedzialny i szkodliwy dla siebie Bulimiczki na przykład, gdy najedzą się do syta w napadzie żarłoczności, muszą później pozbyć się jedzenia, które zjadły. Wywołują wymioty lub biorą środki przeczyszczające. Wtedy czują się dopiero dobrze. Anorektyczki z kolei liczą każdą kalorię, codziennie się ważą. Wiecznie uważają, że są za grube, wyznaczają sobie wagę, jaką muszą osiągnąć. Ważny jest dla nich tylko ich wygląd, którego tak naprawdę nigdy nie zaakceptują. Niedostarczanie odpowiedniej ilości pokarmu do organizmu, szczególnie, gdy ten rozwija się, jest bardzo szkodliwe. Jeśli choroby nie zacznie się w porę leczyć, można doprowadzić do znacznego wyniszczenia organizmu a nawet śmierci.